دوشنبه ۱۱ آذرماه برگزار شد

پنجمین دوره از کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران (IoTex2019) نیز با هدف ارایه توانمندی‌های داخلی در حوزه اینترنت اشیاء  همزمان با هفته دیجیتال و با همکاری دبیرخانه فروم اینترنت اشیاء ایران و حضور و همراهی اعضای فروم از تاریخ۷ الی ۱۱ آذرماه می شود.

در این دوره از کنفرانس تخصصی اینترنت اشیاء (IoTeX2019) که به عنوان گردهمایی فعالان حوزه IoT از سال ۱۳۹۴ سالانه برگزار می شود، به مهمترین موضوعات روز در زمینه اینترت اشیاء و هوشمندسازی و همچنین دغدغه‌های مختلفی که ذینفعان و بازیگران این فضا در راستای رشد و توسعه تکنولوژی های مرتبط و شکل گیری بازار و اکوسیستم متناسب با نیازهای کشور، می پردازد. 

دغدغه های حوزه انرژی و هوشمندسازی آن یکی از این موضوعات است که سال گذشته نیز به دلیل اولویت و اهمیت موضوع انرژی و منابع آن در کشور در سمیناری مجزا به آن پرداخته شد. از آنجا که این دغدغه همچنان برجاست و نیاز به توجه ویژه بخصوص در شرایط اقتصادی کنونی کشور دارد، امسال نیز با همکاری دفتر خدمات مشترکین و مدیریت مصرف شرکت توانیر و انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران این موضوع مهم به عنوان یکی از برنامه‌های این رویداد و در هفته ایران دیجیتال، دیده شده و در قالب سمیناری با عنوان “راهکارهای هوشمندسازی مصرف انرژی”، روز دوشنبه مورخ ۱۱ آذرماه  در سالن موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی برگزار خواهد شد.

اهم موضوعات مطرح در این سمینار :

•           تبیین برنامه‌ها و دیدگاه‌های مدیران ارشد وزارت نیرو و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت¬ها و اپراتورهای فعال در حوزه IoT

•           بررسی فرصت¬ها و چالش¬های حذف قبوض کاغذی و الکترونیکی کردن خدمات غیرحضوری در صنعت برق

•           مطرح شدن نقشه راه و سیاست¬های مدنظر در حوزه هوشمندسازی مصرف برق در کشور

•           تبیین راهکار‌های مدنظر فعالین صنعت ICT برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در این نقشه راه

میزگرد تخصصی” صنعت ماینینگ و مدیریت مصرف برق”

سخنرانان و پنلیست های این سمینار:

صنعت ماینینگ وابستگی زیادی به مصرف برق دارد و در این میان مصوبه اخیر در زمینه تعرفه برق برای مصرف در صنعت ماینینگ می تواند نقش جدی در ادامه حیات این صنعت داشته باشد. رابطه جدی مدیریت مصرف برق در کشور که با هزنیه های زیادی به دست مصرف کنندگان می رسد و ” توسعه صنعت ماینینگ” قرار است در سمینار “راهکارهای هوشمندسازی مصرف انرژی” با حضور مدیران وزارت نیرو و نمایندگان صنعت ماینینگ مورد بحث کارشناسی قرار گیرد.

حاضرین در میزگرد تخصصی صنعت ماینینگ و مدیریت مصرف برق:

ثبت نام در سمینار تخصصی راهکارهای هوشمندسازی مصرف انرژی

تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸
اشتراک گذاری: