دو اپراتور Telefónica و Huawei همکاری مشترکی را برای راه اندازی مجموعه ای از محصولات Big Data آغاز کرده اند. این محصولات برای ارائه به شرکت‌هایی که می‌خواهند یوس‌کیس‌های داخلی خود را توسعه دهند و همچنین اپلیکیشن‌های داده‌ خود را به مشتریان بفروشند، کاربرد دارد.

تلفونیکا محصول Big Data به عنوان سرویس خود را تحت نام تجاری LUCA، در واحد داده خود به بازار عرضه می‌کند و مشتریان آن انواع استارت آپ‌های خلاق و شرکت‌ها هستند. در توافق‌نامه بین اپراتور و شرکت هواوی، چهار خدمات اصلی به مشتریان ارائه می‌شود.

  • ارائه پلتفرم داده به عنوان سرویس  Hortonworksبرای کمک به ذخیره، پردازش و آنالیز داده‌ها
  • ادغام Big Data برای انتقال داده به ابر
  • حاکمیت داده برای کنترل کیفیت و امنیت داده‌ها
  • Data Miner برای کمک به شکل گرفتن بینش از داده‌ها از طریق الگوریتم های تحلیلی و ادغام داده‌های پیچیده ساختار یافته و بدون ساختار.

لازم به ذکر است، در مرحله اول توسعه سرویس، Telefónica و Huawei برای ارائه این خدمات از زیرساخت‌های ابری Telefónica مستقر در آمریکای لاتین تمرکز کردند.  در نتیجه  مشتریان داده اپراتور، از سرورهای ابری Telefónica به عنوان یک ارائه دهنده واحد نزدیک به خود و همچنین کیفیت و امنیت زیرساخت‌های آن بهره‌مند می‌شوند.

همکاری با Huawei به Telicanica امکان می‌دهد تا مجموعه سرویس Big Data و خدمات مربوط به تجزیه و تحلیل داده‌ها را تحت برند LUCA گسترش دهد و به مشتریان کمک کند تا روند دیجیتالی شدن خود را تسریع کرده و رقابتی‌تر عمل کنند.  همچنین این اپراتور به دنبال راه اندازی یک مارکت از داده‌های بزرگ است تا پارتنرها هم از این گنج پنهان خود رونمایی کنند و سرویس‌های نوآورانه تحت برند اپراتور به مشتریان ارائه شود و این اکوسیستم روز به روز بیشتر رشد کند.