اپراتور Vodafone انگلیس سرویس Smart Vision به عنوان یک راهکار جدید برای ارائه سرویس های نظارتی هوشمند را پیاده سازی کرده است. این سرویس برای افزایش امنیت و بهبود راندمان رانندگی برای مشاغل و مشتریان بخش عمومی طراحی شده است.

این راهکار بر روی شبکه IoT اپراتور Vodafone اجرایی شده و آماده ۵G است. این راهکار با همکاری شرکت ارائه دهنده نظارت هوشمند Digital Barriers پیاده سازی شده است و برای طیف وسیعی از بخش ها از جمله امنیت ، ساخت و ساز ، تولید ، آب و برق ، خرده فروشی و بخش دولتی بسیار مناسب است.

اولین محصولاتی که در این پروژه رونمایی می شوند دوربین Vodafone Bodyworn Vision و راهکار نظارتی  City Vision است.

سرویس دوربین Vodafone Bodyworn Vision به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات – مانند افسران پلیس ، متخصصان مراقبت های بهداشتی یا مهندسین میدانی – توانایی فیلمبرداری از هر حادثه ، پخش جریان زنده با لمس یک دکمه و بازیابی فیلم در HD ، در محل یا از راه دور را ارائه می دهد، اگرچه چالش هایی را برای محیط زیست نیز به دنبال دارد. به علاوه  تمام فیلم ها علامت گذاری شده و به صورت ایمن ذخیره می شوند.

راهکار نظارتی Vodafone City Vision  یک رمزگذار دیجیتالی متصل است که به راحتی در زیرساخت های نظارتی موجود یک سازمان قرار می گیرد و در نتیجه یک راه حل دیجیتال هوشمند را با روشی مقرون به صرفه ارائه می دهد. فیلم با کیفیت بالا ضبط شده و در صورت لزوم قادر به پخش صحنه هایی از حوادث خاص نیز است. مشتریان می توانند از طریق یک دسک تاپ از راه دور ، فیلمبرداری در کل املاک خود  را کنترل کرده و امنیت خدمات آب و برق ، اماکن عمومی و ساختمان ها را تسهیل کنند. تمام فیلم ها علامت گذاری شده و به صورت ایمن ذخیره می شوند.