نقشه راه گذار به ۵G

زمان و مکان برگزاری: پنجشنبه ۷ آذرماه ـ جزیره کیش

گروه علمی تحلیلی طیف در ادامه فعالیت های خود در رصد مهمترین تحولات حوزه ارتباطی، با توجه به اهمیت راه اندازی و توسعه شبکه های ارتباطی نسل پنجم، با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سمینار تخصصی تدوین نقشه راه گذار به ۵G را پنجشنبه مورخ ۷ آذرماه برگزار می نماید.

توسعه شبکه های ارتباطی از جمله مهمترین عوامل در راستای بهره مندی ازفناوری ها و تکنولوژی های جدید بویژه در زمینه فناوری های حوزه هوشمندسازی و تحولات دیجیتال محسوب می شود. با توجه به تحولات تکنولوژیک در حوزه توسعه زیرساخت­‌های ارتباطی بویژه در بخش شبکه‌­های تلفن همراه، سرمایه‌­گذاری قابل توجهی در سطح جهان برای راه­‌اندازی شبکه­‌های ارتباطی مبتنی بر ۵G در حال انجام است و سیاست­گذاری و برنامه‌­ریزی گسترده­‌ و جدی در کشورهای مختلف به منظور پیاده‌‌‌­‌سازی و راه­‌اندازی این شبکه صورت گرفته است. این سیاست­گذاری­‌ها با هدف کاهش هزینه­‌ها و ریسک سرمایه­‌گذاری از یک سوی و تحریک تقاضا برای خدمات نوین مبتنی بر فناوری­‌های ۵G از سوی دیگر ایجاد شده­‌ا‌ند. در حال حاضر، تعداد محدودی از کشورها شبکه ۵G را اجرایی کرده‌­اند ولیکن اغلب کشورها در حال پیاده‌­سازی یا اجرای پایلوت می باشند. طبیعتاً در راستای گسترش هرچه سریع­‌تر این شبکه در ایران و بهره‌­مندی از ظرفیت‌­های نوین این تکنولوژی لازم است هم اندیشی و هم­فکری مناسبی مابین مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نهادهای ذیفع در اکوسیستم فناوری­‌های نوین ارتباطی و هوشمندسازی خدمات صورت گیرد.

محورهای اصلی سمینار:

  • ارایه نسخه اولیه نقشه راه گذار شبکه ارتباطی کشور به ۵G
  • بررسی اهمیت کاربرد ۵G در تحولات دیجیتال صنایع گوناگون
  • بررسی برنامه‌­ریزی و دغدغه‌­های اپراتورهای مخابراتی در سرمایه‌­گذاری برای توسعه شبکه ۵G

نحوه حضور در سمینار

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این سمینار و نحوه حضور در آن داشته باشید، با شماره دبیرخانه (۸۸۵۱۳۸۱۰-۰۲۱ و ۸۸۵۱۳۸۱۲-۰۲۱) تماس حاصل نمایید.