سیستم ردیابی اپل  و گوگل API

سیستم ردیابی اپل و گوگلاپل و گوگل API سیستم ردیابی ویروس کرونا را منتشر کردند. این سیستم از اپلیکیشن­هایی که قابلیت ردیابی دارند استفاده می­کند. این اپلیکیشن ­ها اعلان ­هایی را برای کابران بوجود می ­آورند که بدون افشای اطلاعات در مورد هویت فرد، کابران را از قرارگیری در معرض فرد مبتلا به ویروس کرونا آگاه می ­سازد.

در واقع اپل و گوگل در حال ایجاد یک فناوری در سیستم عامل ­های Android و IOS هستند که به اپلیکیشن ­های کاربردی این امکان را می­دهد که از طریق سیگنال­ های بلوتوث  برای تعیین فاصله از تلفن ­های دیگر استفاده کنند.

اپلیکیشنی برای مبتلایان به ویروس کرونا

بدین ترتیب اگر افرادی به ویروس کرونا مبتلا شده باشد، می ­توانند از این اپلیکیشن­ ها برای ارسال اعلان ­هایی جهت آگاهی ­بخشی به سایر افراد که در روزهای گذشته در فاصله مشخصی از آنها بوده ­اند استفاده کنند. اپل و گوگل API نسخه Android و IOS این سیستم را منتشر کردند.

در حال حاضر کاربران مجبور به دانلود یک اپلیکیشن برای شرکت در سیستم ردیابی مخاطب هستند که این مورد می ­تواند باعث ایجاد محدودیت در پذیرش این سیستم گردد. اما این دو شرکت در حال تلاش برای ایجاد قابلیت ردیابی بر روی سیستم عامل ­های اصلی به عنوان گزینه قابل دسترس برای تمام دارندگان تلفن های همراه هستند. حال دولت­ های سراسر دنیا باید تصمیم بگیرند که از رویکرد اپل و گوگل استفاده خواهند کردند یا رویکرد مخصوصی را مطابق با فناوری ­ها و برنامه ­های خود ایجاد می ­کنند؟ آیا این رویکردها شیوع این ویروس در سراسر جهان را متوقف و ما را به روزهای پایان زندگی ویروس کرونا نزدیک خواهد کرد؟

منبع:

http://www.iraniotforum.org/blog/item/765-ویروس-کرونا-را-ردیابی-کنید