اپراتور آمریکایی T-Mobile اعلام کرده است که تا کمتر از یک ماه آینده در تاریخ ۶ دسامبر سرویس موبایل سراسری ۵G را راه اندازی می‌کند.

این شبکه از باند ۶۰۰ مگاهرتز استفاده کرده و ۲۰۰ میلیون نفر را پشتیبانی می‌کند. این اپراتور اعلام کرده که سایر شبکه‌های ۵G موجود تنها بخش هایی از شهرها را پوشش دهی می کنند ولی این شبکه جدید هزاران مایل را سرویس‌دهی خواهد کرد.

T-Mobile در سال ۲۰۱۷، ۷٫۹۹۳ میلیارد دلار برای دریافت مجوز باند ۶۰۰ مگاهرتز برای ۱۵۲۵ منطقه پرداخت کرده و از این باند برای بهبود پوشش‌دهی شبکه LTE خود تاکنون بهره برده است که در بیش از ۲۷۰۰ منطقه در حال فعالیت است.

با توجه به اینکه این اپراتور با استفاده از باند فرکانسی امواج میلی متری، شبکه ۵G را در ۶ شهر آمریکا از جون ۲۰۱۹ آغاز کرده است، همواره اعلام داشته که داشتن باند ۶۰۰ مگاهرتز به عنوان نقطه قوتی در استراتژی ۵G  این اپراتور محسوب می شود.

سمینار “تدوین نقشه راه گذار به ۵G” فرصتی است تا صاحب‌نظران، مدیران ارشد و فعالان حوزه ارتباطات به بررسی موضوع نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی و تدوین نقشه راه، بپردازند. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، می‌توانند به لینک http://digitalweek.ir/ مراجعه نمایند.